Zioła wzmocnią włosy

Przy różnych kłopotach z włosami warto sięgnąć po zioła. Wzmocnią, odżywią, zmniejszą wypadanie, ograniczą łupież. By osiągnąć pożądany efekt, kuracja musi trwać kilka tygodni, a płukanki należy stosować regularnie i zgodnie z zaleceniami.

Pokrzywa – leczy łojotokowy łupież, wzmacnia cebulki. Można ją stosować w formie naparu do płukania włosów po każdym myciu lub nalewki alkoholowej do przecierania skóry głowy.

Skrzyp – bogaty jest w krzem, niezbędny dla zdrowia włosów. Odwar ze skrzypu z dodatkiem pokrzywy i korzenia mydlnicy używany do mycia i płukania włosów zapobiega łojotokowi, łupieżowi, hamuje wypadanie włosów.

Kora dębowa – przyciemnia włosy, poprawia ich kondycję, nadaje im blask. Ziołową płukankę stosuje się w postaci odwaru po każdym myciu włosów.

Aloes – działa bakteriobójczo. Nadaje włosom elastyczność i puszystość. Co dwa tygodnie stosujemy płukankę, masując równocześnie skórę głowy.

Czarna rzodkiew – doskonale wzmacnia włosy. Kuracja rzepą, stosowana przez 3-4 miesiące, raz na dwa tygodnie, zapobiega wypadaniu włosów.

Łopian – zapobiega wypadaniu włosów i leczy łupież. Z korzenia rośliny przyrządza się odwar i dodaje do wody przygotowanej do płukania. Można też stosować nalewkę z korzenia łopianu, pokrzywy i mydlnicy, którą regularnie wciera się w skórę głowy.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-23-29-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły