Zioła wzmocnią włosy

Przy różnych kłopotach z włosami warto sięgnąć po zioła. Wzmocnią, odżywią, zmniejszą wypadanie, ograniczą łupież. By osiągnąć pożądany efekt, kuracja musi trwać kilka tygodni, a płukanki należy stosować regularnie i zgodnie z zaleceniami.

Pokrzywa – leczy łojotokowy łupież, wzmacnia cebulki. Można ją stosować w formie naparu do płukania włosów po każdym myciu lub nalewki alkoholowej do przecierania skóry głowy.

Skrzyp – bogaty jest w krzem, niezbędny dla zdrowia włosów. Odwar ze skrzypu z dodatkiem pokrzywy i korzenia mydlnicy używany do mycia i płukania włosów zapobiega łojotokowi, łupieżowi, hamuje wypadanie włosów.

Kora dębowa – przyciemnia włosy, poprawia ich kondycję, nadaje im blask. Ziołową płukankę stosuje się w postaci odwaru po każdym myciu włosów.

Aloes – działa bakteriobójczo. Nadaje włosom elastyczność i puszystość. Co dwa tygodnie stosujemy płukankę, masując równocześnie skórę głowy.

Czarna rzodkiew – doskonale wzmacnia włosy. Kuracja rzepą, stosowana przez 3-4 miesiące, raz na dwa tygodnie, zapobiega wypadaniu włosów.

Łopian – zapobiega wypadaniu włosów i leczy łupież. Z korzenia rośliny przyrządza się odwar i dodaje do wody przygotowanej do płukania. Można też stosować nalewkę z korzenia łopianu, pokrzywy i mydlnicy, którą regularnie wciera się w skórę głowy.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-23-29-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Jak poradzić sobie z lękiem przed koronawirusem?

    Obecna sytuacja pandemiczna to całkowicie nowa sytuacja. Wymuszone nią zmiany, izolacja, ograniczenie aktywności, poczucie zagrożenia, a także obawy o przyszłość …

  • Gwiazda betlejemska to piękna ozdoba w zimowe dni

    Gwiazda betlejemska to roślina, bez której wielu z nas nie może sobie już wyobrazić świąt Bożego Narodzenia. Poinsecja, czy też …

  • Szczepionka przeciw COVID-19

    – czy to będzie sukces europejskiej polityki badawczej?  Finansowanie badań nad szczepionką przeciw COVID-19, jakkolwiek zapoczątkowane w nadzwyczajnych okolicznościach spowodowanych …