Wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk o przyszłości sektora obronnego w Polsce

Perspektywy rozwoju przemysłu obronnego w Polsce to główny temat spotkania wiceministrów MG, MON i MSP oraz dyrektora NCBiR z przedstawicielami sektora. W spotkaniu, które odbyło się 2 września 2015 r. w ramach XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach, udział wziął podsekretarz stanu w MG Arkadiusz Bąk.

Wiceminister Bąk podkreślił, że dotychczasowe doświadczenia z funkcjonowania offsetu w Polsce wskazują na to, że jest on skutecznym narzędziem nie tylko w zakresie zapewnienia obronności kraju, lecz także rozwoju gospodarczego.

– Realizacja dotychczas zawartych umów offsetowych w sposób istotny wpłynęła na podniesienie konkurencyjności i innowacyjności wielu polskich przedsiębiorstw działających w przemyśle obronnym – ocenił wiceminister.

Zaznaczył również, że MG opracowało „Program wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego do 2022 r.”.

– Jego głównym celem jest stworzenie przedsiębiorstwom działającym w sektorze przemysłu obronnego jak najlepszych warunków do rozwoju – ocenił wiceminister Bąk. – Zaproponowane w nim rozwiązania mają stanowić wsparcie dla wszystkich podmiotów działających w tym obszarze dodał.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-9-15-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły