Uroczystości rocznicowe wybuchu II wojny światowej w Wieluniu

– Wieluń to symbol, który przypomina Europie: nigdy więcej wojny – powiedział wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński podczas obchodów 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość odbyła się 1 września 2015 r. w Wieluniu.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że los bohaterów II wojny światowej przypomina nam o tragicznych wydarzeniach, zobowiązując jednocześnie do przeciwdziałania wszelkim teraźniejszym konfliktom i sporom.

Przychodzimy tu co roku, żeby przypomnieć czas, w którym kazano strzelać do drugiego człowieka, nienawidzić go tylko dlatego, że był w innym mundurze, był innej religii, innej narodowości. Oby takie sytuacje w naszej historii nie miały już miejsca – dodał.

W uroczystościach w Wieluniu udział wziął także wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. W hołdzie ofiarom bombardowania odczytany został apel poległych. Obecni goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary nalotów.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-2-8-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły