Lotnisko w Szymanach wkrótce zacznie działać

Spółka „Warmia i Mazury” zaprezentowała stan realizacji robót na lotnisku w Szymanach. Prace budowlane zlecone przez spółkę są już zakończone i odebrane. Lotnisko ma wkrótce rozpocząć działanie. W spotkaniu wziął udział wicepremier Janusz Piechociński.

Na prezentację inwestycji oprócz zarządu województwa warmińsko-mazurskiego zostali zaproszeni parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele mediów oraz różnorakich instytucji i świata biznesu, którzy mają wpływ na przyszłość regionu.

– Chcemy, żeby Port Lotniczy Olsztyn – Mazury zafunkcjonował w zbiorowej świadomości mieszkańców Warmii i Mazur oraz tych, którzy  na co dzień decydują o przyszłości regionu – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem. Jest rzeczą oczywistą, że mieliśmy wybór: albo mamy lotnisko, albo nie, wykorzystujemy środki unijne, albo ich nie wykorzystujemy. Podjęliśmy to wyzwanie, aby zwiększyć aktywność oraz atrakcyjność turystyczną i gospodarczą regionu.

Na lotnisku trwają roboty uzupełniające, sprzątanie oraz prace związane z rozruchem urządzeń i  uruchamianiem systemów. Równocześnie trwają procedury certyfikacyjne przeprowadzane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Inwestycja kosztowała 205 mln zł. Budowa została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2014.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-9-15-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły