Już 96 proc. pieniędzy na podręczniki trafiło do samorządów

Do 21 sierpnia do samorządów trafiło 221 mln zł na zakup podręczników. To prawie 96 proc. przyznanej kwoty dla województw.

Już prawie 93 proc. samorządów złożyło wnioski o dotacje. W 14 województwach uruchomiono dla samorządów już ponad 90 proc. środków przyznanej dotacji. Z tego pięć województw (mazowieckie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie) przekazało samorządom 100 proc. wnioskowanej kwoty dotacji na podręczniki, czyli 84 mln zł.

Dyrektorzy, aby otrzymać dotację, już od połowy marca mogli przekazać do organu prowadzącego stosowne dane, a już w maju otrzymać od organu prowadzącego pieniądze na zakup podręczników. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni wystąpić o dotację niezwłocznie. Ostateczny termin przekazania dotacji mija 15 października.

Trwa drugi rok reformy podręcznikowej. W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe otrzymali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej. W nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 dostaną je nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Czwartoklasistom i uczniom pierwszych klas gimnazjów podręczniki i ćwiczenia kupi szkoła za pieniądze przekazane z MEN…

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-2-8-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły