AGRO-SHOW 2015

AGRO-SHOW to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Wystawcy z Polski i z zagranicy prezentują w Bednarach to co mają najlepsze. Polskie rolnictwo z roku na rok to coraz potężniejsza gałąź przemysłu, dlatego firmy rolnicze z całego świata chcą zaistnieć na naszym rynku.  

Tegoroczna wystawa będzie z pewnością zupełnie inna niż poprzednie. Organizatorzy (w porównaniu z poprzednimi edycjami wystawy) wprowadzili kilka istotnych zmian dotyczących m.in. zwiększenia liczby aren pokazowych. Pokazy nadal będą się odbywać na specjalnie przygotowanych indywidualnych poletkach oraz w tzw. ringu. Nowym miejscem prezentacji będzie pas startowy. Ciekawą zmianą jest również tematyka wystawy, czyli rodzaj przedstawianych maszyn. W tym roku indywidualne poletka pokazowe firm będę służyły jedynie do prezentacji pługów obracalnych. Pługi pracować będą na swoich poletkach przez cały czas trwania wystawy, z przerwą na prezentację w ringu. A będzie co zobaczyć! Będą bowiem prezentowane maszyny takich firm jak: UNIA, AGRO-MASZ, KUHN, LEMKEN, KVERNELAND i METAL-FACH. Oprócz pługów na ringu prezentowane będą opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe, natomiast na pasie startowym zobaczyć będzie można ciągniki o mocy od 140 do 160 KM następujących marek: CASE, VALTRA, ZETOR, CLAAS, KUBOTA i NEW HOLLAND. W kolejnych latach prezentacja na pasie startowym obejmie ciągniki z innej kategorii mocy. Pokaz opryskiwaczy polowych tradycyjnie polegać będzie na przejeździe maszyny przez specjalny tor przeszkód, który pozwoli wizualnie ocenić poprzeczną stabilizację i amortyzację belki polowej. Prezentacja ta często jest połączona z ukazaniem nowych rozwiązań w opryskiwaczach. W tym roku będą prezentowane opryskiwacze m.in. firm: UNIA, KRUKOWIAK, AMAZONE, BERTHOUD, DAMMANN, LEMKEN i AGRIFAC. Z kolei pokaz ładowarek teleskopowych i ładowaczy czołowych to prawdziwy show ich możliwości eksploatacyjnych, w którym liczą się również wyjątkowe umiejętności operatorów. Ładowarki teleskopowe, a także bardzo zwrotne mini-ładowarki, stanowią dziś podstawowe wyposażenie większych gospodarstw rolnych, natomiast w mniejszych gospodarstwach, do wszelkich prac przeładunkowych w budynkach gospodarczych i magazynowych niezbędny jest ciągnik z ładowaczem czołowym. Na tym pokazie będzie można zobaczyć maszyny takich marek jak: CATERPILLAR, MANITOU, NEW HOLLAND, ALO, INTER-TECH i MX.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-16-22-wrzesnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły