Warto wiedzieć

Amerykańscy naukowcy szukali sposobu na zabezpieczenie się przed zachorowaniem na raka jelita grubego, zwłaszcza u osób z dziedziczną skłonnością do tej choroby. Przebadali ponad 80 tys. kobiet i ocenili ich nawyki żywieniowe. Doszli do wniosku, że codzienne przyjmowanie kwasu foliowego może zapobiegać pojawieniu się nowotworu. Dalsze badania wykazały, że kobiety, w których rodzinach pojawiły się przypadki tej choroby, przyjmując każdego dnia 400 mg kwasu foliowego, zmniejszyły ryzyko zachorowania na raka jelita grubego  aż o 50 proc. Z kolei panie nieobciążone dziedzicznie redukowały w ten sposób zagrożenie o 20 proc.

Melisa uspokaja, koi nerwy i jest dobrym środkiem na kłopoty ze snem. Małą lnianą poszewkę wypełniamy suszonym, rozdrobnionym zielem melisy, ususzonymi płatkami róży i szyszkami chmielu. Spanie na takiej poduszce zapewnia zdrowy sen, usuwa bóle głowy, wycisza wewnętrzny niepokój, poprawia samopoczucie. Już po kilku nocach odczujemy wyraźną poprawę. Zawartość poduszki trzeba wymieniać co trzy miesiące.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-12-18-sierpnia

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły