Spotkanie z Samoobroną

Minister Marek Sawicki spotkał się z prezydium ZZR „Samoobrona”. Głównym tematem rozmów była susza. Marek Sawicki poinformował związkowców o najnowszych wstępnych danych, z których wynika, że susza objęła już w większym lub mniejszym stopniu wszystkie województwa. – Trwają intensywne prace nad ostatecznym dopięciem rządowego programu pomocy, ale bez protokołów szkód nie jest możliwe jego uruchomienie. Przestrzegam natomiast przed myśleniem, że to w 100 proc. zrekompensuje straty. My mówimy o pomocy socjalnej i proszę o tym nie zapominać – mówił szef resortu rolnictwa.

Związkowcy zgłosili swoje problemy z dostawami prądu do gospodarstw, które w dużym stopniu utrudniły ich funkcjonowanie.  Marek Sawicki przekazał informacje, które dzisiaj otrzymał od szefa Polski Sieci Energetycznych prezesa  Henryka Majchrzaka. W ocenie prezesa w najbliższym czasie utrudnienia w dostawach, mimo utrzymujących się wysokich temperatur, powinny całkowicie zniknąć.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-19-25-sierpnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły