Nie można zapominać o ochronie podczas żniw

Dla jednych lato to czas odpoczynku, dla innych – wzmożonego wysiłku. Tak jest właśnie w przypadku rolników, dla których wakacje oznaczają ciężką pracę. W tak gorącym okresie nie trudno o wypadki, które często spowodowane są przez nieprzewidywalne czynniki, np. pogodę. Warto więc przypomnieć, o czym powinien pamiętać rolnik zanim na dobre zajmie się swoimi uprawami.

Lato to czas wzmożonych prac rolniczych. Większość maszyn i pojazdów pracuje na polach i w budynkach gospodarczych, ponieważ od jakości i obfitości zbiorów zależy funkcjonowanie gospodarstw przez cały kolejny rok. W tym gorącym okresie nie można zapomnieć o bezpieczeństwie.

Niestety nie wszystko zależy od pracowitości i umiejętności rolników. Jest wiele czynników ryzyka – począwszy od pogody, poprzez sprawność maszyn i ludzi, na uwarunkowaniach prawnych kończąc. Wsparcia w tym trudnym okresie mogą udzielić towarzystwa ubezpieczeniowe. Dysponując różnymi produktami o charakterze ubezpieczeniowym lub oszczędnościowym, pomagają rolnikom i ich rodzinom zapewnić spokój i bezpieczeństwo finansowe. Zarówno na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, związanych ich życiem i zdrowiem, a także posiadanym majątkiem (m.in. autem, domem, sprzętem rolniczym) oraz prowadzoną działalnością rolniczą (m.in. uprawami).

Istotne  jest, aby ochrona obejmowała zarówno zdarzenia, do których dochodzi w następstwie nieszczęśliwych wypadków (szkody osobowe i majątkowe), zdarzeń wywołanych czynnikami atmosferycznymi (szkody majątkowe), jak i wskutek chorób (szkody osobowe).

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-29-lipca-4-sierpnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły