Motywujące spotkanie z senator Możdżanowską

W ramach działalności Koła PSL Warszawa Śródmieście Centrum nr 1 w siedzibie Urzędu Rady Ministrów w Warszawie odbyło się spotkanie senatora RP i sekretarza stanu w Kancelarii Premiera – Andżeliki Możdżanowskiej z członkami koła oraz zaproszonymi gośćmi.

Na wstępie spotkania pani senator przedstawiła krótko swoją drogę kariery politycznej oraz obecną działalność partyjną i zawodową.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. startowała do Senatu jako bezpartyjna kandydatka z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wyborczym nr 95. Uzyskała 56 proc. poparcia, co dało jej zwycięstwo w okręgu i tym samym mandat senatorski. Potem wstąpiła do PSL, a w 2012 r. została sekretarzem Rady Naczelnej Stronnictwa.

W ramach obecnej działalności zawodowej jako senator RP oraz sekretarz stanu w Kancelarii Premiera odpowiada m.in. za kontakty rządu z parlamentem oraz sprawuje nadzór nad pracami legislacyjnymi, m.in. przekazała opinię do ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Jako szef sztabu wyborczego PSL stwierdziła, że kampania wyborcza w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie niezwykle dynamiczna. Podkreśliła też, że PSL jest zawsze blisko ludzi i ich problemów, a tym samym partia pokaże nową, prawdziwą twarz.

Dodała również, że PSL tworzą ludzie z różnymi, ciekawymi doświadczeniami, więc aby wypracować jednolite stanowisko partii w wielu kwestiach powinniśmy dyskutować i spierać się.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-5-11-sierpnia


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły