Wicepremier wyróżnił amerykańskich inwestorów

Inwestorzy z USA wnieśli do naszego kraju nie tylko kapitał, ale także wiedzę, nowoczesny model prowadzenia biznesu oraz innowacyjność – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas uroczystości wręczenia członkom Amerykańskiej Izby Handlowej Odznak Honorowych Ministra Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się 29 czerwca 2015 r. w Warszawie.

Wicepremier Piechociński podkreślił rolę jaką odegrały firmy amerykańskie w procesie przemian w Polsce.

Obecność amerykańskich inwestorów przyczyniła się do rozwoju gospodarczego państwa oraz wniosła wkład w stabilność i bezpieczeństwo gospodarcze. Doceniamy reinwestycje obecnych w Polsce firm oraz nowe plany działalności w naszym kraju – wyjaśnił.

Szef resortu gospodarki podkreślił, że polsko-amerykańska współpraca rozwija się dynamicznie, obejmując nowe, innowacyjne i technologiczne obszary.

Mamy zdolne młode kadry. Dlatego szczególnie bliska jest mi inicjatywa wspierania młodych liderów i pragnę podziękować tym inwestorom, którzy wspierają zatrudnienie absolwentów i tworzą nowe miejsca pracy – dodał.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły