W Gdańsku o rozwoju poradnictwa zawodowego

Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej odwiedził Pomorski Ośrodek Kompetencji. Ośrodek ten jako pierwszy w Polsce poszerza usługi poradnictwa zawodowego, jest specjalnie dostosowany do badania kompetencji zawodowych oraz możliwości fizycznych osób bezrobotnych. Wyposażony jest w nowoczesny sprzęt oraz skupia wykwalifikowaną kadrę specjalistów: doradców zawodowych i fizjoterapeutów. Jego działalność zainicjował i w imieniu samorządu województwa pomorskiego realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Ośrodek funkcjonuje od sierpnia 2013 r. Testowane są w nim innowacyjne usługi doradcze i diagnostyczne dla klientów urzędów pracy.

Oferta usług wypracowana w projekcie „Wielowymiarowy model wsparcia i identyfikacji kompetencji zawodowych” może być skutecznym narzędziem wspierającym w poszukiwaniu pracy osoby w wieku 50+ czy osoby z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-15-21-lipca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły