Będzie nowy sprzęt dla strażaków z Podlasia

Wójtowie i burmistrzowie 47. gmin podpisali 6 lipca br. z marszałkiem Mieczysławem Baszko i członkiem zarządu Jerzym Leszczyńskim umowy na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Na uroczystym podpisaniu umów obecni byli komendanci jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.  

– Wójtowie i burmistrzowie ponoszą największy wkład na swoim terenie w finansowanie jednostek OSP, znajdując w budżecie środki na tak szczególną formację. Zarząd województwa stara się trochę im pomóc, i chociaż środki są niewystarczające, to chcemy choć w części wspomóc jednostki OSP – powiedział marszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko witając i dziękując za przybycie samorządowcom oraz druhom i druhnom z OSP.

Zarząd Województwa Podlaskiego zabezpieczył na ten cel w budżecie na rok 2015 kwotę 200 000 zł. Dofinansowanie otrzymało 47. gmin spośród 54, które złożyły wnioski do tutejszego urzędu. Największa dotacja wyniosła 9,5 tys. zł, najniższa 1 tys. zł.

Podczas uroczystości marszałek Baszko przypomniał samorządowcom o możliwości aplikowania o środki z funduszy unijnych.

– Pamiętajcie o nowej perspektywie unijnej 2014-2020 – przypomniał marszałek, obiecując wsparcie merytoryczne, doradztwo i pomoc pracowników urzędu.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-15-21-lipca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły