Na Mazowszu nowe pociągi KM wyruszyły w trasę

Koleje Mazowieckie od zawsze dbają o swoich pasażerów i robią wszystko, by zapewnić im jak najwyższy standard podróży. Zakupione przez spółkę nowe pociągi – Impulsy to pierwsze tego typu pięcioczłonowe pojazdy w Polsce.

– Są nowoczesne, mają wszelkie udogodnienia dla pasażerów. Miło widzieć, jak rozwija się spółka. Liczę na to, że pasażerowie również to docenią – podkreślił marszałek Adam Struzik tuż przed wypuszczeniem nowych pociągów w trasę.

Większy komfort jazdy dla podróżnych

Dla pasażerów przewidziano szereg udogodnień, tj. klimatyzację, wi-fi, gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej, intercom, a także dodatkową przestrzeń na większy bagaż. Duży nacisk położono na dostosowanie pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych,http://www.zielonysztandar.com.pl/wp-admin/post-new.php stąd oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich do dyspozycji  będą  urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu oraz specjalnie zaadaptowane toalety. W pojazdach znajdują się także przewijaki.

– Zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych jest dla nas kontraktem kluczowym ze względu na stale rosnące potrzeby podróżnych, zwłaszcza na szlakach tak obleganych, jak trasa z Warszawy do Skierniewic. Misja naszej spółki to prowadzenie pasażerskiego transportu kolejowego o wysokim standardzie. Myślę, że zakup ten potwierdza, że Koleje Mazowieckie konsekwentnie realizują swoje założenia, a standard świadczonych usług jest coraz wyższy. Zaznaczę, że już za kilka miesięcy do parku taborowego spółki  dołączą także kolejne wagony piętrowe – powiedział członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich Czesław Sulima.

 

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-24-30-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły