Gala Biznesu

Jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarki jest zapewnienie rozwoju polskich przedsiębiorstw oraz wzrost ich konkurencyjności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas Letniej Gali Biznesu. Spotkanie, organizowane przez Pracodawców Pomorza, odbyło się 19 czerwca 2015 r. w Sopocie.

Szef resortu gospodarki zwrócił uwagę, że tworzenie korzystnych warunków rozwoju przedsiębiorstw jest niezbędne dla budowy konkurencyjnej gospodarki oraz zapewnienia silnego i długotrwałego wzrostu gospodarczego. – Sytuacja gospodarcza w Polsce w 2014 r. była lepsza w porównaniu z 2013 r. Według szacunku GUS w całym 2014 r. wzrost PKB wyniósł 3,4 proc. – powiedział. – Wyniki te wskazują na stopniową poprawę koniunktury w naszym kraju. Międzynarodowe ośrodki analityczne oceniają, że tempo wzrostu gospodarczego w Polsce będzie stabilne również w 2015 roku – dodał.

Czytaj więcej na e-wydaniu zielonego sztandaru:http://wydawnictwoludowe.embuk.pl/pub/zielony-sztandar-zielony-sztandar-24-30-czerwca


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły