Stronnictwo broni polskich imigrantów

PSL ostro sprzeciwiło się planom Davida Camerona, które godzą w Polaków. Premier Wielkiej Brytanii chce bowiem zlikwidować prawo do zapomogi na dzieci dla imigrantów, które pozostały w kraju ojczystym. Wskazał on na dzieci polskie. Z zapomogi przewidzianej w prawie unijnym korzysta w Wielkiej Brytanii 25 659 polskich dzieci. Jest to największa grupa wśród beneficjentów.

W tej istotnej sprawie interweniował wicepremier Janusz Piechociński. Wezwał on prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do wystąpienia z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), w której obok PiS jest m.in. partia brytyjskiego premiera Davida Camerona. W liście do Kaczyńskiego prezes ludowców podkreśla, że Cameron negatywnie odnosi się do polskich emigrantów mieszkających i żyjących w Wielkiej Brytanii. A brytyjscy konserwatyści, którym przewodzi Cameron, kwestionują zasadność istnienia Wspólnej Polityki Rolnej; domagają się istotnego ograniczenia, o ile nie likwidacji dopłat bezpośrednich dla rolników. Prezes Stronnictwa podnosi również, że PSL nie może zgodzić się ani na obrażanie Polaków mieszkających poza naszymi granicami, ani na powątpiewanie w sens Wspólnej Polityki Rolnej i wzywa PiS do wystąpienia z frakcji w Parlamencie Europejskim, którą tworzy z Brytyjczykami.

Z kolei Klub PSL wezwał Polaków do bojkotu największej brytyjskiej sieci hipermarketów i supermarketów Tesco w związku z krytycznymi wypowiedziami premiera Davida Camerona wobec Polaków żyjących i mieszkających w Wielkiej Brytanii.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły