Wigilijne spotkanie Forum Młodych Ludowców

– Razem, możemy więcej – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński podczas uroczystego spotkania wigilijnego Forum Młodych Ludowców. Składając świąteczne życzenia młodym ludowcom, lider Stronnictwa przypomniał, że PSL swą siłę zawdzięcza ludziom, którzy szukają tego co nas łączy i buduje, a codzienna praca ludowców opiera  się na dialogu i kompromisie.

Wigilijne spotkanie Forum Młodych Ludowców odbyło się 13 grudnia br. w siedzibie PSL. Na zaproszenie prezesa FML Tomasza Pilawki oraz Zarządu Krajowego przybyli m.in. wicepremier, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Janusz Piechociński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Tomasz Jędrzejczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Tadeusz Nalewajk, dyrektor biura Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL – Józef Zalewski, a także nowi Posłowie Klubu Parlamentarnego PSL – Artur Bramora, Bartłomiej Bodio oraz Dariusz Dziadzio.  Nie zabrakło również silnej reprezentacji FML z poszczególnych województw Polski.

Przybyłych gości przywitał prezes FML Tomasz Pilawka, który w swoim wystąpieniu  podsumował dotychczasowe działania Forum Młodych Ludowców. Prezes FML poinformował także o przygotowaniach do zbliżającego się I Programowego Kongresu FML, który odbędzie się już 25 stycznia 2014 roku w Oleśnicy (woj. dolnośląskie).

Prezes PSL Janusz Piechociński zaznaczył, że Programowy Kongres FML jest naturalnym krokiem zmierzającym do organizacji Programowego Kongresu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy złożyli sobie życzenia, łamiąc się tradycyjnym opłatkiem. Podniosła atmosfera sprzyjała przyjacielskim rozmowom w tle przepięknego koncertu kolęd.

Anita Sierpowska / jj


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Nieznana historia największego protestu przeciwko komunistom w Płocku

    Niewiele osób pamięta dziś, że Płock stał się areną jednego z największych sprzeciwów wobec komunistycznego terroru i represji powojennych. Był …

  • Czas Witosa

    To były upalne sierpniowe dni 1920 roku. W powietrzu czuć było atmosferę strachu i przeświadczenia co do zbliżającego się wkrótce …

  • Opinogóra stawia na PSL

    Piotr Czyżyk popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe został nowym wójtem gminy Opinogóra. Pokonał w drugiej turze Annę Koral z PiS. …