Polska w sercu cyfrowego świata

Ponad 180 polskich wystawców oglądanych przez 285 tys. zwiedzających na 3,3 tys. m kw. powierzchni – to bilans tegorocznych międzynarodowych targów zaawansowanych technologii komputerowych CeBIT 2013 w Hanowerze. Polska odegrała w nich szczególną rolę – partnera strategicznego. Ministerstwo Gospodarki od samego początku aktywnie wspierało przedsiębiorców planujących udział w tym wydarzeniu.

Targi CeBIT 2013 znalazły się na liście branżowego programu promocji usług ICT/IT, realizowanego przez Ministerstwo Gospodarki. – To z pewnością ułatwiło przedsiębiorcom udział w tej wyjątkowej imprezie. Firmy, które dołączyły do programu, mogły liczyć na refundację 75 proc. kosztów udziału w targach – przypomniał wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Dzięki obecności w Hanowerze, polscy przedsiębiorcy mieli niepowtarzalną okazję przedstawienia szerokiemu gronu odbiorców swoich ofert i zdobycia kontaktów, które być może przełożą się na konkretne projekty. Aż 84 proc. osób, które odwiedziły CeBIT to decydenci i managerowie zarządzający budżetami na inwestycje IT w największych międzynarodowych firmach. Organizatorzy imprezy stworzyli dogodne warunki dla spotkań B2B, które pozwoliły dotrzeć z ofertą do najbardziej zainteresowanych. W ciągu pięciu dni w Hanowerze przeprowadzono blisko 7 mln rozmów biznesowych.

Jak podkreślił wicepremier Piechociński, Polska zaprezentowała się jako kraj nowoczesny, o dużym potencjale technologicznym, który szybko podąża ścieżką rozwoju. – Dzięki CeBIT 2013 wysłaliśmy światu bardzo wyraźny sygnał potwierdzający, że jesteśmy innowacyjni, kreatywni i otwarci na współpracę – zaznaczył. W jego opinii partnerstwo w targach było przede wszystkim doskonałą szansą na prezentację polskich firm, klastrów, specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych, ośrodków badawczych i naukowych.

Wicepremier Piechociński ocenił, że targi CeBIT 2013 można z pewnością uznać za wielki sukces i kontynuację prężnego rozwoju polskiej branży ICT. – To silny impuls do dalszych działań promujących nasz sektor teleinformatyczny, zwłaszcza na niemieckim rynku – powiedział. – Jeszcze w tym roku chcemy wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie oraz we współpracy z BITKOM zorganizować spotkanie firm z sektora nowych technologii i przemysłu obu państw – poinformował.

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Nieznana historia największego protestu przeciwko komunistom w Płocku

    Niewiele osób pamięta dziś, że Płock stał się areną jednego z największych sprzeciwów wobec komunistycznego terroru i represji powojennych. Był …

  • Czas Witosa

    To były upalne sierpniowe dni 1920 roku. W powietrzu czuć było atmosferę strachu i przeświadczenia co do zbliżającego się wkrótce …

  • Opinogóra stawia na PSL

    Piotr Czyżyk popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe został nowym wójtem gminy Opinogóra. Pokonał w drugiej turze Annę Koral z PiS. …