PSL staje się coraz silniejsze

Polskie Stronnictwo Ludowe ma o jednego posła więcej. Andrzej Dąbrowski, dotychczas polityk Solidarnej Polski, przystąpił do Klubu Parlamentarnego PSL. Jak sam zaznaczył jego decyzja była podyktowana zdroworozsądkową polityką Ludowców.

Jak zaznaczyła na konferencji prasowej Andżelika Możdżanowska, senator PSL – To realne wzmocnienie samego PSL, jak i koalicji. Z kolei przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury mówił o szerokim otwarciu PSL na inne środowiska.

Wcześniej przejście polityka opozycji do PSL zapowiedział na Twitterze: „Będzie polityczna niespodzianka – za kilka dni PSL jeszcze silniejszy”. Długo nie trzeba było czekać na realizację tej zapowiedzi. Dzień później poseł Andrzej Dąbrowski przystąpił do KP PSL. Na konferencji prasowej w Sejmie mówił o konieczności tworzenia formacji centrowej odwołującej się do wartości chadeckich. Nowy poseł PSL będzie pracował w komisji kultury oraz w komisji infrastruktury. Szczególnie w tej pierwszej aktywność posła Dąbrowskiego będzie znacząca, gdyż w samej komisji są procedowany dwa projekty PSL, dotyczące prawa prasowego i prawa autorskiego. Podkreślał to przewodniczący Jan Bury.

Szersze otwarcie się Stronnictwa na nowe grupy społeczne widać już w sondażach poparcia dla partii politycznych. PSL zbliża się w nich do granicy 10 proc. poparcia. Biorąc pod uwagę fakt, że partia zazwyczaj był w tego rodzaju badaniach znacząco niedeszczowana można domniemywać, że realnie na Ludowców może chcieć głosować już nawet kilkanaście procent wyborców. To tylko  potwierdza, że dobra rzetelna propaństwowa polityka przynosi efekty. Ludzie zmęczeni wojno Polsko – Polską zwracają się w stronę partii dialogu jaką jest PSL, a nie nieustających się kłótni.

Przejście posła Andrzeja Dąbrowskiego do PSL pokazuje, że osoby o poglądach centro-prawicowych mogą odnaleźć się również w Stronnictwie. Jest to zjawisko jak najbardziej naturalne, ponieważ wartości chrześcijańskie i narodowe były od zawsze częścią fundamentu, na którym od zawsze spoczywa Ruch Ludowy w Polsce.

Jeśli chcesz przeczytać rozmowę z nowym posłem, koniecznie zakup nasz tygodnik.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży online



Podobne artykuły

  • Nieznana historia największego protestu przeciwko komunistom w Płocku

    Niewiele osób pamięta dziś, że Płock stał się areną jednego z największych sprzeciwów wobec komunistycznego terroru i represji powojennych. Był …

  • Czas Witosa

    To były upalne sierpniowe dni 1920 roku. W powietrzu czuć było atmosferę strachu i przeświadczenia co do zbliżającego się wkrótce …

  • Opinogóra stawia na PSL

    Piotr Czyżyk popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe został nowym wójtem gminy Opinogóra. Pokonał w drugiej turze Annę Koral z PiS. …