Młodzi Ludowcy wybrali swojego prezesa na Warmii i Mazurach

W sobotę 12 stycznia w budynku Zarządu Wojewódzkiego PSL w Olsztynie odbyło się V Wojewódzkie Zebranie Delegatów  Forum Młodych Ludowców. Na podsumowanie minionych 2 lat kadencji i wybory do Olsztyna przyjechało prawie 70 delegatów z 9 powiatów. W zebraniu udział wzięli członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, m.in.: Marian Podziewski – wojewoda warmińsko-mazurski, Urszula Pasławska – wiceprezes PSL i wiceminister Skarbu Państwa, Tomasz Jędrzejczak – szef Gabinetu Politycznego Ministra Gospodarki, a także Gustaw Marek Brzezin – wicemarszałek województwa. Obradom przewodniczył Zbigniew Ciechomski – wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL.

Do rywalizacji o stanowisko Prezesa FML na Warmii i Mazurach stanęło 2 kandydatów: Michał Krasiński reprezentujący powiat kętrzyński i Mateusz Starus z Olsztyna. W trakcie przedwyborczych wystąpień obaj kandydaci zapowiadali nowe pomysły na rozwój organizacji, mówili o szansie, jaką upatrują w otwarciu Polskiego Stronnictwa Ludowego na młodych działaczy. W głosowaniu lepszy okazał się Mateusz Starus, który wygrał 8 głosami. Jak zapowiedział nowo wybrany Prezes, najbliższe 3 lata kadencji będą czasem poświęconym na organizowanie licznych debat, paneli dyskusyjnych i szkoleń oraz tworzenie Młodzieżowych Rad Miasta w powiatach. W trakcie obrad wybrany został również dwudziestoosobowy Zarząd Wojewódzki stowarzyszenia, w którego skład weszli prezesi powiatowi i 10 członków wybranych na sobotnim Zebraniu.

Nowo wybrany prezes z wykształcenia jest politologiem. Na co dzień pracuje jako asystent wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego.

 


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły