Zdrowe Mikołajki z łódzkim FML

W zgodzie z XVIII-wieczną tradycją, w myśl której w okresie Bożonarodzeniowym obdarowywano się jabłuszkami, młodzi ludowcy z województwa łódzkiego ruszyli do szkół, przedszkoli, a także na place i ulice swoich miejscowości, aby w tym szczególnym dniu sprawić mieszkańcom regionów zdrową niespodziankę.

Ponad 1500 kg jabłek zapakowanych w świąteczne paczuszki powędrowało do wszystkich tych, którzy mieli okazje i szczęście spotkać 6 grudnia Mikołai i Śnieżynki z łódzkiego FML-u. Prezes ZW FML w Łodzi, Marcin Skorupiński podkreślił, że w ten niecodzienny sposób młodzi ludowcy chcieli mieć swój wkład w ogólnopolskiej akcji przeciwko żywności śmieciowej w szkołach, którą obecnie prowadzi Polskie Stronnictwo Ludowe. Ponadto, jako szef wojewódzkiej młodzieżówki wyraził chęć propagowania zdrowych nawyków żywieniowych nie tylko wśród najmłodszych.

W happeningu mikołajkowym uczestniczyło kilkudziesięciu działaczy FML-u z województwa łódzkiego, którzy w okresie Świąt Bożego Narodzenia z równie wielkim zaangażowaniem działają w „Szlachetnej Paczce”.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły