Spotkanie Zarządu Krajowego FML w Spale

Bieżąca sytuacja społeczno-polityczna w kraju, kwestia samorządu oraz współpraca w ramach koalicji z Platformą Obywatelską to główne tematy obrad sobotniego posiedzenia Zarządu Krajowego Forum Młodych Ludowców.

Niewielka Spała, znana przede wszystkim z Dożynek Prezydenckich oraz Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich stała się w ostatni czasie miejscem wyjazdowego posiedzenia Zarządu Krajowego Forum Młodych Ludowców. Na zaproszenie Dariusza Klimczaka – prezesa ZK FML oraz Marcina Skorupińskiego – prezesa Zarządu Wojewódzkiego FML w Łodzi przybyli nie tylko członkowie władz krajowych młodzieżówki PSL, ale także przedstawiciele łódzkiego zarządu, czyli gospodarzy, co stało się już  tradycją wyjazdowych spotkań młodych ludowców.

Spalskie posiedzenie Zarządu Krajowego miało wyjątkowy charakter, ponieważ w spotkaniu uczestniczył prezes PSL Waldemar Pawlak oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który do niedawna był członkiem władz krajowych młodzieżówki.

Forum Młodych Ludowców, podobnie jak PSL jest aktualnie w końcowej fazie kampanii sprawozdawczo-wyborczej. W stowarzyszeniu odbyło się większość zjazdów wojewódzkich, niebawem podobne odbędą się na Mazowszu, Podlasiu, województwie świętokrzyskim, lubuskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim i śląskim. Na przełomie stycznia i lutego młodzieżówka planuje przeprowadzić wybory władz krajowych.

W trakcie posiedzenia zarządu krajowego FML młodzi ludowcy mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia na temat aktualnej sytuacji społeczno-politycznej zarówno z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem jak i ministrem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Dominowały tematy rynku pracy, rozwoju regionalnego, samorządu oraz dotyczące współpracy koalicyjnej z Platformą Obywatelską. Na koniec spotkania Waldemar Pawlak został uhonorowany specjalną statuetką, będącą wyrazem podziękowań za współpracę z Zarządem Krajowym FML.

Warto dodać, że w spotkaniu uczestniczył także Janusz Laskowski, przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej oraz Piotr Wojtysiak, prezes Zarządu Wojewódzkiego ZMW „Wici”.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Nieznana historia największego protestu przeciwko komunistom w Płocku

    Niewiele osób pamięta dziś, że Płock stał się areną jednego z największych sprzeciwów wobec komunistycznego terroru i represji powojennych. Był …

  • Czas Witosa

    To były upalne sierpniowe dni 1920 roku. W powietrzu czuć było atmosferę strachu i przeświadczenia co do zbliżającego się wkrótce …

  • Opinogóra stawia na PSL

    Piotr Czyżyk popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe został nowym wójtem gminy Opinogóra. Pokonał w drugiej turze Annę Koral z PiS. …