Powiatowe Dożynki w Ostrówku

9 września 2012 r. odbyły się Powiatowe Dożynki w Ostrówku, które były okazją do podsumowania i podziękowania rolnikom z powiatu wieluńskiego. Po mszy świętej w intencji rolników, którą odprawiono w kościele p.w. Przenajświętszej Trójcy, korowód dożynkowy udał się w stronę obiektu rekreacyjnego przy Chacie Wiejskiej, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, mieszkańcy regionu oraz rolnicy, którzy zaprezentowali na stoiskach to, z czego słynie powiat wieluński tj. miody, nalewki, tradycyjny smalec czy racuchy z jabłkami. Gospodarze z Gminy Ostrówek złożyli chleb na ręce Starosty, prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Wieluniu Andrzeja Stępnia, który ze sceny dziękował rolnikom za trud włożony w pracę. Do rolników przemawiał także prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Łodzi, poseł na Sejm RP Mieczysław Marcin Łuczak.

Największe zainteresowanie tradycyjnie budziły wieńce dożynkowe prezentowane przez przedstawicieli wszystkich gmin terenu powiatu wieluńskiego: Konopnica, Osjaków, Mokrsko, Ostrówek, Wierzchlas, Czarnożyły, Pątnów, Biała oraz poszczególnych sołectw i ościennych miejscowości.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły