Jarosław Rzepa prezesem PSL w Szczecinie

16 września br. w Szczecinie odbył się IV Zjazd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego. Delegaci z powiatów województwa zachodniopomorskiego zebrali się, żeby podsumować mijającą kadencję oraz wybrać nowe władze wojewódzkie, przedstawicieli na Kongres i do władz ogólnopolskich.

W zjeździe uczestniczył prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak, wiceprezes NKW PSL Jolanta Fedak, wiceprezes NKW PSL Ewa Kierzkowska, poseł do PE Czesław Siekierski i poseł  Janusz Piechociński.

Prezes Waldemar Pawlak wręczył zasłużonym działaczom PSL Medal im. Wincentego Witosa Stanisławowi Rasiakowi z organizacji pyrzyckiej oraz Odznaczenie Złotej Koniczynki Ewie Deląg (Świnoujście), Marii Pastuszak (powiat myśliborski), Ryszardowi Miziołkowi (powiat stargardzki) i Stanisławowi Kuczyńskiemu (powiat drawski). Specjalne gratulacje odebrała Barbara Waszkiewicz z organizacji polickiej za 50-letni staż członkowski w Polskim Stronnictwie Ludowym.

Jarosław Rzepa, od roku kierujący wojewódzkimi strukturami Polskiego Stronnictwa Ludowego, ponownie został  prezesem zachodniopomorskiego PSL. Uzyskał 87 głosów. Jego kontrkandydatem był wicewojewoda Ryszard Mićko. Otrzymał 75 głosów.

W następnej kolejności odbyły się wybory dodatkowych członków Zarządu Wojewódzkiego, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego, delegatów na Kongres PSL oraz kandydatów na członków Rady Naczelnej, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

Podczas dyskusji delegaci zwracali uwagi na następujące zagadnienia: problemy z wykupem od Agencji Nieruchomości Rolnych gruntów przez rolników, sytuacja z młynem w Stoisławiu czy potrzebę zmiany prawa łowieckiego. Zjazd zakończyło przyjęcie uchwał i wniosków.


Zamów prenumeratę: zielonysztandar.com.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej tygodnika Zielony Sztandar lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły